این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد
News

NEWS

همکاری انتقال خون ایران با کشورهای مدیترانه‌ شرقی

 
پور فتح‌اله‌ خبر داد؛

همکاری انتقال خون ایران با کشورهای مدیترانه‌ شرقی 

 

 

مدیرعامل سازمان انتقال خون گفت: سازمان انتقال خون ایران با کشورهای عضو منطقه مدیترانه شرقی در زمینه‌های آموزشی، پژوهشی و ارتقای سلامت خون همکاری می‌کند.

 به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان؛ علی‌اکبر پورفتح‌اله‌ مدیرعامل سازمان انتقال خون صبح امروز در مراسم چهاردهمین‌ اجلاس سالانه انجمن آسیایی‌ طب انتقال خون و چهارمین‌ کنگره بین‌المللی طب انتقال خون که در پژوهشگاه نیرو برگزار شد، اظهار کرد: در این کنگره یک هزار و 300 شرکت‌کننده از 24 کشور دنیا حضور دارند و فعالیت این کنگره از سال 86 با برگزاری سه دوره کنفرانس‌‌های مختلف با حضور بیش از یک هزار کارشناس داخلی و خارجی آغاز شده است و سخنرانانی‌ از 18 کشور دنیا در این کنگره ایراد سخن خواهند کرد.
 
حضور 8 کشور آسیایی در  کنگره طب انتقال خون
 
پورفتح‌اله گفت: در چهارمین کنگره طب انتقال خون مدیران سازمان انتقال خون 8 کشور آسیایی‌ نیز شرکت دارند و امسال مشکلات انتقال خون در این کشورها مورد بحث و بررسی‌ قرار می‌گیرد.
 
مدیرعامل سازمان انتقال خون بیان کرد: سازمان انتقال خون ایران از سال 93 با مراکز انتقال خون کشورهای آسیایی و عضو مدیترانه‌ در ارتباط است و طی یادداشت‌ تفاهمی‌ در زمینه آموزش و پژوهش در حوزه طب انتقال خون با هدف استفاده از ظرفیت‌های طرفین‌ با هم همکاری می کنیم.
 
وی اظهار کرد: کارگاه‌های آموزشی منطقه‌ای با عنوان مدیریت انتقال خون برای 13 کشور مدیترانه‌ شرقی در کنگره امسال برگزار می‌شود و این کار با هدف ارتقای امر آموزش، پژوهش و سلامت است.
 
برگزاری 6 کارگاه برای ارزیابی کنترل کیفی فرآورده‌های خون در منطقه
 
پورفتح‌اله گفت: سازمان انتقال خون از سال 2013 به عنوان همکار سازمان بهداشت جهانی در امر انتقال خون برگزیده‌ شده است و برای یک دوره 4 ساله دیگر نیز همکاری ما با سازمان بهداشت جهانی تمدید شده است.
 
مدیرعامل سازمان انتقال خون اظهار کرد: برای ارزیابی کنترل کیفی فرآورده‌های خونی در کشورهای منطقه، کارگاه های متعددی برگزار شده است و 30 نمونه ارزیابی کنترل کیفی خارجی به کشورهای منطقه در قالب مرکز همکار سازمان جهانی بهداشت ارسال شده است. 
 

 


Join Congress

Reviewers Panel